Bibułowy Świat Bazyla

Wyroby z bibuły i krepiny oraz warsztaty bibułkarstwa artystycznego od kilku lat są znakiem rozpoznawczym naszego gospodarstwa.

To co proponujemy wywodzi się z bibułkarstwa ludowego – rękodzieła bardzo popularnego w Bieszczadach w latach przedwojennych, kiedy to ozdobami z bibuły przystrajano cerkwie, przydrożne kapliczki i domostwa. Zachęceni opowieściami babci o wieczorach przy bibule, postanowiliśmy powrócić do tego zajęcia, myśląc oczywiście o dodatkowej atrakcji dla gości. Początkowo miały to być zajęcia na deszczowe dni. Jednak zainteresowanie nimi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, a dzięki zaangażowaniu, poczuciu humoru i wciąż nowym pomysłom prowadzącego cieszą się stale niesłabnącą popularnością.

Na nasze wzornictwo przeogromny wpływ ma przyroda bieszczadzka, a dokładniej przemijające pory roku. W kolekcji mamy wzory: wiosenne – przepełnione żywymi kolorami wiosny, letnie – nasycone ciepłem letniego słońca, jesienne – zabarwione wszystkimi odcieniami bieszczadzkiej jesieni, zimowe – oddające surowość, a zarazem piękno zimy w Bieszczadach.

Dziś powstają u nas już nie tylko pojedyncze bibułowe kwiaty i bukiety, ale całe kompozycje do dekoracji wnętrz, a nasza bibuła wzbudza ogromne zainteresowanie na wszelkiego rodzaju jarmarkach, kiermaszach oraz targach turystycznych.